Nový supermarket - anketa

Pravidla fóra
  1. Diskuzní fórum slouží nejen k podávání dotazů či připomínek zastupitelům a zaměstnancům
    městského úřadu, ale především k otevřené debatě mezi jeho uživateli.
  2. Při diskuzi mějte na paměti, že jejím cílem má být kultivovaná výměna názorů vedoucí ke
    společnému hledání pravdy a porozumění. Názorový oponent není nepřítel!
  3. Není přípustné publikovat urážlivé a vulgární příspěvky, dezinformace nebo příspěvky šířící
    nenávist vůči libovolným osobám či skupinám osob, příspěvky vyzývající k násilí ani reklamní
    sdělení. Příspěvky tohoto typu budou odstraněny administrátorem.
  4. Do fóra mohou přispívat registrovaní i neregistrovaní uživatelé.
  5. Podmínkou registrace je zaslání e-mailové adresy, telefonního čísla a používání skutečného
    jména nebo případně obecně známé přezdívky spojené s konkrétní osobou, tak aby uživatel
    mohl být jednoznačně identifikován. Profil, u nějž bude důvodné podezření, že nepatří osobě,
    pod jejímž jménem je registrován, může být smazán.
  6. U příspěvků registrovaných uživatelů je garantováno, že oslovení členové rady, předsedové
    komisí či zaměstnanci městského úřadu budou reagovat na vznesené dotazy.
  7. Pro upozornění na nefunkčnost veřejného osvětlení či jiné drobné závady na městském
    mobiliáři je vhodnější a rychlejší využít přímo e-mailovou adresu: info.ts@urad-nepomuk.cz
    či tel. číslo 606 064 933.
Zákazník

Nový supermarket - anketa

Příspěvek od Zákazník » 28 led 2019 10:37

Dobrý den,
nebylo by od věci zveřejnit na webu města anketu o tom, jaký supermarket bych občané chtěli místo Normy či zda Normu chtějí zachovat. Majiteli pozemků pod Normou by to bylo možná užitečné...

Navrhuji uvést otázku: Jaký supermarket chcete v Nepomuku v místě stávající Normy? a uvést příklady supermarketů
1) Norma
2) Penny Market
3) Lidl
4) Billa
5) Albert
6) Coop
7) Jiný?

františek holub

Re: Nový supermarket - anketa

Příspěvek od františek holub » 28 led 2019 14:55

Dobrý den,
jenom bych chtěl vědět,jaký smysl,chceteli výstup z této ankety očekáváte?

Občan

Re: Nový supermarket - anketa

Příspěvek od Občan » 28 led 2019 16:49

Asi jde zákazníkovi o to, jaké kdo má preference a možná to zvyklá majitele jednat s někým jiným než se zástupci penny...

Já bych volil billu nebo lidl...

Občan

takdobreja

Re: Nový supermarket - anketa

Příspěvek od takdobreja » 28 led 2019 21:07

Take si nedovedu predstavit smysl takove ankety. Tem firmam je preci uplne jedno co si kdo preje. Bud budou mit vyhovujici podminky koupe ci pronajmu pozemku a vyhled na rozumny zisk. Nic jineho je nezajima.

Na Ivka

Re: Nový supermarket - anketa

Příspěvek od Na Ivka » 29 led 2019 09:48

Raději si přejte fungující obchody s pestrým sortimentem v režii místních živnostníků.
Ty totiž může zajímat i něco jiného než jen ten zisk. Už jen proto, že tu s námi, na rozdíl od majitelů nadnárodních řetězců, žijí.

libor

Re: Nový supermarket - anketa

Příspěvek od libor » 29 led 2019 10:30

přesně tak, anketu si udělat můžete, můžete sepsat i petici, ale není to k ničemu.
Tyto řetězce se rozhodují i podle kupní síly, tj. např. Lidl nepůjde jen tak někam, podívejte se na obdobně velká městečka jako je Nepomuk (do 4000obyv.), tam obchody typu Lidl, Albert, Tesco...nejsou.
Např. obdobně velké městečko na sever od Plzně - Kaznějov staví nově Normu, Rožmitál má taky jen Normu
Naopak např. Blatná už kolem 7000obyv. má Lidl i Pennys, Horažďovice mají Penny, Albert
Jelikož se v Blovicích nově postavil Penny, tak bych neočekával vstup dalších řetězců do oblasti...

Bez práce nejsou koláče

Re: Nový supermarket - anketa

Příspěvek od Bez práce nejsou koláče » 29 led 2019 10:39

Souhlas s podporou místních podnikatelů, ale to by museli lidem více nabízet a jít s rozšířením sortimentu a nabídkou lidem naproti. Dodnes nechápu, proč COOP nevyužije prostor obchoďáku na náměstí např. formou pronájmu prostor, kterým by umožnil místním a okolním producentům prodej jejich produktů, to bych tam začal nakupovat i já, protože COOP je předraženej a nevyplatí se mi tam nakupovat, když chci udělat jednou v týdnu větší nákup...

Dnes se musí umět věci prodat, protože samotná produkce není tím, co zajistí zisk..., proto se mi líbí např, nápad Angusfarm, že jedou za lidmi, aby jim nabídli svoje produkty... Už jsem několikrát nakoupil...

libor

Re: Nový supermarket - anketa

Příspěvek od libor » 29 led 2019 12:44

jestli je předražený je otázkou...
zda nejsou jiné obchody (kaufland, penny,...) spíš moc levné z důvodu velkého nátlaku na své dodavatele...
Prodej lokálních producentů by byl super, ale tam by cena byla taky dost jiná a lidi by to nekupovali. Nepomuk není Praha.
Možná škoda, že právě coop nedokáže nabídnout krom pečiva lokální produkty (třeba pivo, jogurty, sýry a mnoho dalšího).
Ale vše je zároveň o nakupujících...

Pavla

Re: Nový supermarket - anketa

Příspěvek od Pavla » 30 led 2019 09:26

Já tedy v COOPu nakupuju dost často a jsem celkem spokojená. Mohla by tam být širší nabídka třeba sýrů, lepší francouzské mají jen před vánoci. A je tam většinou otřesná a předražená zelenina. Ale ty věci od jejich italské sítě jsou fajn, těch by mohlon být víc.

Nicmoc

Re: Nový supermarket - anketa

Příspěvek od Nicmoc » 01 úno 2019 12:16

Norma a Coop je znouzecnost...

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti