Voda

Pravidla fóra
  1. Diskuzní fórum slouží nejen k podávání dotazů či připomínek zastupitelům a zaměstnancům
    městského úřadu, ale především k otevřené debatě mezi jeho uživateli.
  2. Při diskuzi mějte na paměti, že jejím cílem má být kultivovaná výměna názorů vedoucí ke
    společnému hledání pravdy a porozumění. Názorový oponent není nepřítel!
  3. Není přípustné publikovat urážlivé a vulgární příspěvky, dezinformace nebo příspěvky šířící
    nenávist vůči libovolným osobám či skupinám osob, příspěvky vyzývající k násilí ani reklamní
    sdělení. Příspěvky tohoto typu budou odstraněny administrátorem.
  4. Do fóra mohou přispívat registrovaní i neregistrovaní uživatelé.
  5. Podmínkou registrace je zaslání e-mailové adresy, telefonního čísla a používání skutečného
    jména nebo případně obecně známé přezdívky spojené s konkrétní osobou, tak aby uživatel
    mohl být jednoznačně identifikován. Profil, u nějž bude důvodné podezření, že nepatří osobě,
    pod jejímž jménem je registrován, může být smazán.
  6. U příspěvků registrovaných uživatelů je garantováno, že oslovení členové rady, předsedové
    komisí či zaměstnanci městského úřadu budou reagovat na vznesené dotazy.
  7. Pro upozornění na nefunkčnost veřejného osvětlení či jiné drobné závady na městském
    mobiliáři je vhodnější a rychlejší využít přímo e-mailovou adresu: info.ts@urad-nepomuk.cz
    či tel. číslo 606 064 933.
voda

Re: Voda

Příspěvek od voda » 18 črc 2019 21:56

Vladimír Vokurka píše:
16 črc 2019 14:58
Po řadě stížností z konce minulého týdne byl osloven dodavatel vody KAV, aby co nejrychleji zjednal nápravu a zjistil, proč k tomuto dochází.
V pátek došlo ke kontrole na vodárně, kde nebyla zjištěna závada. Dalším krokem tedy bylo, projet databázi všech odběrných míst s dálkovým odečtem (chytrý vodoměr), kde bylo zjištěno na některých místech velmi nestandartní vychýlení mimo běžný odběr. Toto nárazové vychýlení zvedá kaly v potrubí a dochází k tomu, k čemu došlo. Vše je ještě v řešení, ale prostým slovem: Kdo viděl Nepomuk z letadla, nestačí se divit, kolik máme v Nepomuku bazénů. A tento počet se zásadně rozchází s počtem žádostí na dopravu vody pro napuštění bazénu. Jako u všeho ostatního, záleží na lidech, někdo rozum má, někdo ne :-( Vladimír Vokurka
Pane místostarosto, nám běžným uživatelům vody je Vaše odpověď nějak vzdálená. Problém s vodou je minimálně rok a vůbec nezáleží na ročním období. To nám chcete říci, že celý rok lidé napouští bazény? Celý rok se lidé chovají nezodpovědně a s vodu nešetří? Co s ní dělají v zimních měsících? Hlavně nám neříkejte, že ji pytlují na horší časy. Vodné a s tím spojené i stočné se zdražilo, kvalita vody klesá. Zajímalo by mě co s tím Město bude dělat. Stížností přibývá a nikdo kvalitu vody neřeší. Nezbývá nám asi nic jiného než vodu hromadně reklamovat, což nám náš právní systém umožňuje a "neplatit za něco co jsme si neobjednali". My jsme si objednali čistou a nezávadnou vodu, kterou se nám KAV nedodává. Místo toho nám dodává zakalený roztok, který nám komlikuje život a ničí naše baterie, pračky a myčky.
Trochu mne zaráží ten výraz "zvedá kaly v potrubí". Pokud je na výstupu z vodárny vše bez závad, kde se ten kal v potrubí bere?

Asi by bylo dobré natočit pár Petek čisté a průzračné vody z našeho vodovodního řadu a poslat je do Starého Plzence panu řediteli. Nebo Vám na Radnici???

Voda

a zase ta voda

Re: Voda

Příspěvek od a zase ta voda » 19 črc 2019 11:21

Návštěvník píše:
14 črc 2019 13:16
a na to jste prosím vás přišel jak? piji nepomuckou vodu řadu let, tak bych docela rád věděl, jak kvalitní či nekvalitní vlastně je..?? mohl by někdo odpovědný vysvětlit příspěvek výše? díky
Tak, napustil jsem si ji do průhledné sklenice, a kdyz jsem uviděl tan zákal a po cca 1 hod stání i sedlinu, usoudil jsem, že asi na pití to neni.

Vodavoda

Re: Voda

Příspěvek od Vodavoda » 19 črc 2019 11:31

Vladimír Vokurka píše:
16 črc 2019 14:58
Po řadě stížností z konce minulého týdne byl osloven dodavatel vody KAV, aby co nejrychleji zjednal nápravu a zjistil, proč k tomuto dochází.
V pátek došlo ke kontrole na vodárně, kde nebyla zjištěna závada. Dalším krokem tedy bylo, projet databázi všech odběrných míst s dálkovým odečtem (chytrý vodoměr), kde bylo zjištěno na některých místech velmi nestandartní vychýlení mimo běžný odběr. Toto nárazové vychýlení zvedá kaly v potrubí a dochází k tomu, k čemu došlo. Vše je ještě v řešení, ale prostým slovem: Kdo viděl Nepomuk z letadla, nestačí se divit, kolik máme v Nepomuku bazénů. A tento počet se zásadně rozchází s počtem žádostí na dopravu vody pro napuštění bazénu. Jako u všeho ostatního, záleží na lidech, někdo rozum má, někdo ne :-( Vladimír Vokurka

Pane Vokurko, lidé bazény mají, ale většina z nich také má studnu z které vodu používají na dopouštění a zalévání. Každopádně mi přijde logocké dopouštět vodu v chladnějším období kdy se ani většina lidí v bazénech nekoupou. Jako bylo do včerejška. Asi jste se nechal opít rohlíkem a uvěřil první blbosti co Vám Kav řekl. Já osobněe si nechám odebrat vzorky a uvidíme jaký bude výsledek.

Vladimír Vokurka
Příspěvky: 52
Registrován: 03 črc 2019 14:28
Jméno a příjmení: Vladimír Vokurka

Re: Voda

Příspěvek od Vladimír Vokurka » 20 črc 2019 20:18

Jak jsem psal, věc je v šetření a řešení. Jak jistě víte, na tento rozvod nejsou napojeny jen dom, byty, ale také firmy a jiné objekty. V pátek bylo jednáno o tom, že pokud možno na všechna odběrná místa, kde může hrozit nějaký problém, bude vyvíjen tlak na osazení vodoměru s dálkovým odečtem. Pak bude celkem jednoduché ukázat na viníka. Chápu rozpor toho, že léto, nebo zima, problém trvá delší dobu. Ale pokud nedotlačíme osazení novým druhem vodoměrů, zůstaneme ve vodách diskusí a sporů. Vladimír Vokurka

Prostě já

Re: Voda

Příspěvek od Prostě já » 22 črc 2019 13:05

Možná že je to jen náhoda ale problémy s vodou, myšleno tlak a kvalita, začali poté co FK Nepomuk nainstaloval nové nádrže na vodu s velmy silným čerpadlem. Asi jen náhoda. 😉

Návštěvník

Re: Voda

Příspěvek od Návštěvník » 26 črc 2019 20:47

je to stále dokola... dnes dopoledne v bytovkách na vinici netekla voda pro změnu vůbec, bez jakékoliv informace.. např. formou sms. a to co teklo odpoledne se pitnou vodou opravdu nazývat nedá :cry: došlápne si na to konečně někdo nebo bude lepší se odstěhovat, abychom my občané města zbytečně nezahrnovali vedení města prací? děkuji za odpověď

Návštěvník

Re: Voda

Příspěvek od Návštěvník » 26 črc 2019 23:01

SMS o havárii vodovodu přišla v 11:19

Václav

Re: Voda

Příspěvek od Václav » 12 zář 2020 19:31

Dobrý den, nevíte někdo co se děje s vodou v ulici U Sokolovny?
Teče hnědý hnus a tlak 0,3bar.
Děkuji

vladimir vokurka

Re: Voda

Příspěvek od vladimir vokurka » 14 zář 2020 08:11

Dobrý den, informace se mi dostala bohužel pozdě - nemám FCB. V současné době by mělo být vše v pořádku. Nicméně je to několikátá stížnost za poslední dobu. Jednal jsem o tom se zástupci KAVu a chtějí přijít s návrhem kompletního odkalení řádu s předem hlášenou odstávkou. Tak snad??? Vladimír Vokurka

Občan

Re: Voda

Příspěvek od Občan » 05 říj 2021 18:47

Dobrý den chtěl jsem se zeptat proč už nám potřetí během týdnu teče rezavá voda za to snad máme ještě platit. Dnes už zase netekla tak počítám že poteče dva dny rezavá voda nechtělo by to vyměnit ředitele na kávu a nebo celou společnost na dodávku vody

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti