Parcely

Pravidla fóra
  1. Diskuzní fórum slouží nejen k podávání dotazů či připomínek zastupitelům a zaměstnancům
    městského úřadu, ale především k otevřené debatě mezi jeho uživateli.
  2. Při diskuzi mějte na paměti, že jejím cílem má být kultivovaná výměna názorů vedoucí ke
    společnému hledání pravdy a porozumění. Názorový oponent není nepřítel!
  3. Není přípustné publikovat urážlivé a vulgární příspěvky, dezinformace nebo příspěvky šířící
    nenávist vůči libovolným osobám či skupinám osob, příspěvky vyzývající k násilí ani reklamní
    sdělení. Příspěvky tohoto typu budou odstraněny administrátorem.
  4. Do fóra mohou přispívat registrovaní i neregistrovaní uživatelé.
  5. Podmínkou registrace je zaslání e-mailové adresy, telefonního čísla a používání skutečného
    jména nebo případně obecně známé přezdívky spojené s konkrétní osobou, tak aby uživatel
    mohl být jednoznačně identifikován. Profil, u nějž bude důvodné podezření, že nepatří osobě,
    pod jejímž jménem je registrován, může být smazán.
  6. U příspěvků registrovaných uživatelů je garantováno, že oslovení členové rady, předsedové
    komisí či zaměstnanci městského úřadu budou reagovat na vznesené dotazy.
  7. Pro upozornění na nefunkčnost veřejného osvětlení či jiné drobné závady na městském
    mobiliáři je vhodnější a rychlejší využít přímo e-mailovou adresu: info.ts@urad-nepomuk.cz
    či tel. číslo 606 064 933.
Zamčeno
barabizna

Re: Parcely

Příspěvek od barabizna » 15 zář 2018 20:52

Parcelko, musím se přiznat, že úplně přesně z Vašeho posledního příspěvku nechápu, koho oslovujete a koho myslíte tím, "kdo je situací obeznámen", tady asi budu muset opravdu začít "číst mezi řádky". Jinak, nevím, jestli ta poznámka byla adresována (i) mně, ale vězte, že můj příspěvek zde byl jen ten jediný :-) Ani nemám náladu a čas tu vše pročítat. Kdo komu co podsunuje? Mně stačí například to, co bylo možné zaslechnout od dotčeného zastupitele na vlastní uši. Nebojte, na zasedání zastupitelstva také občas zajdu, když to jde.

Parcelka

Re: Parcely

Příspěvek od Parcelka » 15 zář 2018 21:23

To byla odpověď pro pana kupce a na jeho případovou studii z Liberce:).
Omlouvám se pokud jste si to přebrala jinak.

Oponent

Re: Parcely

Příspěvek od Oponent » 15 zář 2018 21:47

barabizna píše:
15 zář 2018 19:17
V Nepomuku není kde stavět? Nenechte se vysmát. Zájem o parcely má stejně většinou už ten, kdo v Nepomuku bydlí, kdo má kde bydlet, jen potřebuje rodina další barák např. "pro mladé". Když v Nepomuku nebude ale celkové zázemí pro spokojený a šťastný život, nebude tu možnost rozvíjet své záliby a koníčky, věnovat se sportu, setkávat se s lidmi např. na koncertě atd., stejně se pak jejich potomci odstěhují. Co by tu dělali? Proč se mají (a opravdu to vyjde na slušný balík) dotovat jednotlivci, jak k tomu přijdou ti, kteří sice nechtějí stavět, ale také by ocenili finanční podporu, i když na něco jiného? Zastupitel Němec by zasloužit plesknout přes ruku, kterou zvedl, aby si odhlasoval svoji vlastní parcelu! Mladý a perspektivní právník, ale bezcharakterní...
Dobrý večer.
Vůbec netuším jak to barabizna myslela. V Nepomuku opravdu není kde stavět. Pozemky jsou nesmyslně předražené a vedení města se k nám obyvatelům chová jak k povlu. Víte, jsem jedním z těch co tuto lokalitu milují. A nehorázně mne uráží jednostranná jednoduchá prohlášení a neopodstatněná kritika. Kritizujete člověka, lidi, rodiny, které chtěli zůstat v Nepomuku? To myslíte vážně? Sebereflexe. Jedno lehké slovo, které vyjadřuje velmi těžký proces. Nebudu jako Vy a nebudu Vás kritizovat. Bylo by to pro mne velmi jednoduché. Místo toho se Vá zeptám: co je podle Vás špatně? To že v Nepomuku kdokoliv chce žít nebo to že vedení města to vlastně nezajímá? Až si odpovíte na mé otázky, pak zjistíte, že je to vše vlastně velmi jednoduché :).

Kovář

Re: Parcely

Příspěvek od Kovář » 15 zář 2018 23:06

Nedá mi to, abych nereagoval na smršť příspěvků, týkajících se lokality ve Dvorci, kterou vidím jako účelové předvolební pošpinění M. Němce nebo odvedení pozornosti od jiných aktuálních problémů. A mnozí se toho zde chytli, aniž by věděli více.

Obytná zóna v lokalitě "Pod Oborou" byla do územního plánu zanesena již za dob starostování pana Michka. V té době zde byl zbudován i páteřní vodovod a kanalizace, které sloužily jednak k zásobování vodou v lokalitě Rožmitálské ulice a části ulice Ke Mlýnu a zároveň odvodu splaškových vod z větší části této lokality. Byla zde v té době zbudována i přečerpávací stanice (na pozemku, který nebyl města) k zajištění odkanalizování. Již v té době se počítalo, že to bude sloužit i pro napojení vodovodních a kanalizačních řadů pro obytnou zónu v této lokalitě. Přes část pozemků vede vzdušné vedení VN 22kV se zakončením a trafostanicí na dohled od podniků Pila Nepomuk a Šůs V+M. Kdysi bylo zbudováno, protože se počítalo s energetickým posílením lokality z důvodu uvažovaného rozšíření spotřeby těchto 2 podniků. K tomu nikdy nedošlo a dle sdělení pracovníků ČEZU (ČEZ Distribuce) není toto vedení téměř používáno a uvažovalo se i o tom, že ČEZ toto vedení bez náhrady zruší. (tím pádem by odpadly přeložky). Protože je však potřeba zajistit napájení obytné zóny, předpokládám, že trafostanice zůstane nakonec zachována a ČEZ ji namísto pro průmyslové podniky využije právě pro tuto lokalitu. Od doby pana starosty Michka uplynulo mnoho let. Během té doby se měnily několikrát studie rozmístění jednotlivých parcel. Za starosty Pavla Jirana se dalo přednost zbudování obytné zóny Na Daničkách. Následně za mně se budovala malá obytná zóna u elektrárenských bytovek a bylo v plánu pokračovat právě zónou U Obory. Stávající vedení však v této oblasti zaspalo. Jediné, co zvládlo, bylo vykoupit nevýhodně pozemky od pana Michka, zatížené i vedením VVN 110 kV v lokalitě V Korýtkách, kde pokud se město rozhodne lokalitu zasíťovat to bude výrazně dražší nežli Pod Oborou nebo Na Daničkách. Následně po vyřešení církevních restitucí město získalo zbytek pozemků v lokalitě Na Daničkách. I tyto pozemky se budou nyní na zastupitelstvu řešit. O většinu z nich je už nyní zájem a myslím, že i zbytek se brzo rozprodá. Otázka je však, zdali to město vzalo za správný konec. Z toho, co slyším od zájemců o pozemky se obávám, že nikoliv. A pak je tu zóna Pod Oborou, kde skupina zájemců koupila pozemky od soukromého vlastníka. Město pokud chce nabídnout další stavební parcely, musí i tuto lokalitu urychleně řešit. Nevidím nic špatného na tom, že se někdo dohodne s městem a vyřeší tak problém černé stavby přečerpávací stanice dohodou a aby město přednostně zasíťovalo jejich lokalitu (zasíťuje si při tom i své pozemky), poskytnou městu příspěvek 1.200.000,- Kč. To není obvyklé. Většinou lidé po městu jen něco chtějí, ale málokdo je ochoten nějak přispět na spoluúčast.

A pokud si někdo myslí, že kvůli tomu město nebude mít na opravy chodníků apod., tak proč mu nevadí peníze, které město zbytečně vyhazuje jinde? Např. za předražené hřiště u školy?.
A že to bude něco stát? Každá sranda něco stojí. Každý, kdo umí do pěti počítat si uvědomí, že Nepomuk má 2 cesty, jak se rozvíjet. Cesta první je jednoduchá, nic nestojí, bude dost peněz na opravy chodníků, ale mladí lidé budou odcházet, počet obyvatel bude klesat a obyvatelstvo stárnout. Nepomuk bude méně získávat do rozpočtu a sestupná spirála se bude zrychlovat. Do školky a školy bude chodit méně dětí, obchodníci budou zavírat své prodejny, protože nebudou mít tržby na uživení, investoři se Nepomuku budou vyhýbat jako dosud, protože tu nebude dostatek pracovních sil a časem to tu bude vypadat jako v Plánici nebo Měčíně….. Nebo je cesta druhá. Město bude investovat do budoucnosti, podpoří mladé, aby v Nepomuku a Dvorci měli možnost v případě zájmu si postavit dům či pořídit byt (ať už vlastní nebo formou nájmu). Počet obyvatel bude stoupat, město se bude rozvíjet, obchodníci budou mít větší tržby, do rozpočtu bude přitékat více peněz a investované peníze se několikanásobně vrátí. Město bude moci budovat a opravovat chodníky.

Nepodpořit budování infrastruktury a obytných zón může jen krátkozraký jedinec.

A ještě reakce na hlasování M. Němce. Jak už zde někdo zmínil. Jsme malé město, každý se zná s každým a je členem různých spolků. Představte si, že se bude hlasovat o rozdělení dotace pro místní spolky a 14 z 15 zastupitelů se zdrží hlasování z důvodu, že je ve střetu zájmů, protože je členem některého nebo dokonce více spolků…. To se pak nic neprohlasuje. Chápal bych uvedené reakce, kdyby se jednalo o to, že někdo koupil levně pozemky, nechá si je za peníze města zhodnotit a následně je bude za draho prodávat jako stavební. Pak by to fakt bylo na trestní oznámení, ale tenhle případ je o něčem zcela jiném.

Nenechte se z pár překroucených informací ovlivňovat a udělejte si vlastní názor. Přijďte na zastupitelstvo, ať se dozvíte více.

Já jak budu hlasovat mám jasno.

Václav Kovář

Renáta

Re: Parcely

Příspěvek od Renáta » 16 zář 2018 08:38

Oponent píše:
15 zář 2018 21:47
barabizna píše:
15 zář 2018 19:17
V Nepomuku není kde stavět? Nenechte se vysmát. Zájem o parcely má stejně většinou už ten, kdo v Nepomuku bydlí, kdo má kde bydlet, jen potřebuje rodina další barák např. "pro mladé". Když v Nepomuku nebude ale celkové zázemí pro spokojený a šťastný život, nebude tu možnost rozvíjet své záliby a koníčky, věnovat se sportu, setkávat se s lidmi např. na koncertě atd., stejně se pak jejich potomci odstěhují. Co by tu dělali? Proč se mají (a opravdu to vyjde na slušný balík) dotovat jednotlivci, jak k tomu přijdou ti, kteří sice nechtějí stavět, ale také by ocenili finanční podporu, i když na něco jiného? Zastupitel Němec by zasloužit plesknout přes ruku, kterou zvedl, aby si odhlasoval svoji vlastní parcelu! Mladý a perspektivní právník, ale bezcharakterní...
Dobrý večer.
Vůbec netuším jak to barabizna myslela. V Nepomuku opravdu není kde stavět. Pozemky jsou nesmyslně předražené a vedení města se k nám obyvatelům chová jak k povlu. Víte, jsem jedním z těch co tuto lokalitu milují. A nehorázně mne uráží jednostranná jednoduchá prohlášení a neopodstatněná kritika. Kritizujete člověka, lidi, rodiny, které chtěli zůstat v Nepomuku? To myslíte vážně? Sebereflexe. Jedno lehké slovo, které vyjadřuje velmi těžký proces. Nebudu jako Vy a nebudu Vás kritizovat. Bylo by to pro mne velmi jednoduché. Místo toho se Vá zeptám: co je podle Vás špatně? To že v Nepomuku kdokoliv chce žít nebo to že vedení města to vlastně nezajímá? Až si odpovíte na mé otázky, pak zjistíte, že je to vše vlastně velmi jednoduché :).
Tady někdo furt tvrdí, že podpora mladých rodin jsou stavební parcely!
JO? Kolika mladých rodin? Těch čtyř kamarádů ze Dvorce nebo těch pěti z Daníček? Co my, co bydlíme v bytovce? A nechceme nebo nemůžeme si stavět vilku za x miliónů? Jak nás tím město podpoří?
To je snad lepší to předražený hřiště u školy! To budou aspoň moct využívat děti nás všech!

Roman Bláha

Re: Parcely

Příspěvek od Roman Bláha » 16 zář 2018 08:50

Dobrý den, příspěvek Vaška Kováře má hlavu a patu. Jaky rozdíl proti anonymům typu barabizna, kupec, taky parcela, kteří hlavně překrucují a tají. Podobná taktika jako u vedení města. A pan Brabec, znáte ho někdo? Natož aby měl takové informace. Naproti tomu čtyři konkrétní rodiny a jiní podepsaní vám situaci vysvětlují. A paní Renato, jsem zvědavý, jak děti nás všech budou využívat hřiště. Přelezou plot? Nebo budou složitě shánět klíče?

Zájemce

Parcely v Korýtkách

Příspěvek od Zájemce » 05 lis 2019 19:07

Dobrý večer,
rád bych se zeptal, zda město v nejbližších letech (např. 3 roky) plánuje dokončit oblast v Korýtkách a prodávat zde parcely? Dále by mě zajímalo, pokud ano, zda cena bude rozumná pro obyčejné lidi, tzn. cena přibližně stejná jako na Daníčkách? Předem děkuji za odpověď.

Vladimír Vokurka
Příspěvky: 52
Registrován: 03 črc 2019 14:28
Jméno a příjmení: Vladimír Vokurka

Re: Parcely

Příspěvek od Vladimír Vokurka » 06 lis 2019 16:38

Dobrý den. Jsme před sestavováním rozpočtu města, který se má cca do měsíce schválit. Při jeho tvorbě budou brány věci, do něho zařazené dle důležitosti pro příští rok a které budou muset počkat. Jelikož pro tuto oblast ještě není vyhotovena ani projektová dokumentace kanalizace (ta bude v téhle lokalitě nejproblematičtější), myslím, že v příštím roce určitě ne, a uvidíme co v roce dalším. Víc vám zatím neřeknu, šlo by o domněnky a spekulace, to samé platí o ceně. V.Vokurka

občan

Re: Parcely

Příspěvek od občan » 08 lis 2019 16:41

Dobrý den, v listopadových Nepomuckých novinách píše starosta, že zasíťování oblasti u základní školy, kde probíhá výstavba na soukromých pozemcích, obslužná komunikace a svedení vysokého napětí pod zem včetně dalších stavebních úprav okolí ZŠ přijde na řadu v roce 2021 a 2022.

občan

Re: Parcely

Příspěvek od občan » 21 úno 2020 09:54

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak je to v současné době s parcelami v Nepomuku (Na Daníčkách, V Korýtkách, Pod Oborou)? Moje informace jsou takové, že parcely Na Daníčkách jsou již obsazené. Dále by mě zajímalo, kolik parcel bude v lokalitě Pod Oborou, respektive kolik je jich ještě volných, kde není rezervace? A dále by mě zajímalo, zda je vůbec reálné, že město v nejbližších letech vybuduje lokalitu V Korýtkách (vzhledem k tomu, že územní studie je navržena nějak, ale mezitím už si někteří lidé odkoupily pozemky samy od soukromníka a tím pádem ta územní studie u některých pozemků nebude sedět, dále jsou tam problémy s kanalizací, s vedením VN atd.). A zda je pravda, jak říká pan starosta, že tato lokalita se bude dělat již v roce 2021 - 2022 nebo to není úplně pravdivé tvrzení? Budu vděčný, když mi někdo kompetentní z městského úřadu v této věci dá jasnou odpověď. Děkuji.

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů