Bytovky Na Vinici

Pravidla fóra
 1. Diskuzní fórum slouží nejen k podávání dotazů či připomínek zastupitelům a zaměstnancům
  městského úřadu, ale především k otevřené debatě mezi jeho uživateli.
 2. Při diskuzi mějte na paměti, že jejím cílem má být kultivovaná výměna názorů vedoucí ke
  společnému hledání pravdy a porozumění. Názorový oponent není nepřítel!
 3. Není přípustné publikovat urážlivé a vulgární příspěvky, dezinformace nebo příspěvky šířící
  nenávist vůči libovolným osobám či skupinám osob, příspěvky vyzývající k násilí ani reklamní
  sdělení. Příspěvky tohoto typu budou odstraněny administrátorem.
 4. Do fóra mohou přispívat registrovaní i neregistrovaní uživatelé.
 5. Podmínkou registrace je zaslání e-mailové adresy, telefonního čísla a používání skutečného
  jména nebo případně obecně známé přezdívky spojené s konkrétní osobou, tak aby uživatel
  mohl být jednoznačně identifikován. Profil, u nějž bude důvodné podezření, že nepatří osobě,
  pod jejímž jménem je registrován, může být smazán.
 6. U příspěvků registrovaných uživatelů je garantováno, že oslovení členové rady, předsedové
  komisí či zaměstnanci městského úřadu budou reagovat na vznesené dotazy.
 7. Pro upozornění na nefunkčnost veřejného osvětlení či jiné drobné závady na městském
  mobiliáři je vhodnější a rychlejší využít přímo e-mailovou adresu: info.ts@urad-nepomuk.cz
  či tel. číslo 606 064 933.
Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor webu
Příspěvky: 28
Registrován: 03 úno 2017 09:27
Jméno a příjmení: admin

Bytovky Na Vinici

Příspěvek od Administrátor » 03 kvě 2019 11:17

Vážení občané,
kam by podle Vás měly patřit sporné nemovitosti? Jak by měla vypadat dohoda mezi Klášterem a Nepomukem? Viz článek v Nepomuckých novinách 05/2019, str. 6, titulek Ministerstvo přidělilo bytovky "Na Vinici" Klášteru.
Děkujeme za Vaše vyjádření.
Admin.

Návštěvník

Re: Bytovky Na Vinici

Příspěvek od Návštěvník » 04 kvě 2019 23:03

Podle Vás - jako podle koho? (kompetentního) - jinak je to jen tlachání o ničem!

Diskutující

Re: Bytovky Na Vinici

Příspěvek od Diskutující » 05 kvě 2019 20:23

Že by podle nás, diskutujících zde na fóru? :lol:

Markýz John

Re: Bytovky Na Vinici

Příspěvek od Markýz John » 06 kvě 2019 07:32

Ať si Klášter bytovky vezme, anebo ať přistoupí na nepomucký návrh - hranice až za cestou Dvorec-Knárovka-Červený most.
Stejně by bylo nejlepší, kdyby se Klášter připojil k Nepomuku!

Obyvatel sídliště

Re: Bytovky Na Vinici

Příspěvek od Obyvatel sídliště » 06 kvě 2019 22:14

To asi rozhodoval někdo zase hodně chytrý. Pak se nemůžeme divit, jak to u nás (v republice) vypadá. Jestli připadne bytovka ke Klášteru, tak by mě zajímalo, jak to Klášter vyřeší s obslužností, se svozem odpadu a jinými každodeními problémi. Budou sekat i trávu? Jak veřejné osvětlení? To natáhnou z Kláštera? kdo bude dělat zimní údržbu? Nebo si Klášter vše domluví s Nepomukem? Je fakt, že by to byl konečně pořádný Kocourkov. Má to le i svá pozitiva. Např. by klesla cena nemovitosti, ikdyž to je vlastně také negativum. Nižší sazba na dani z nemovitosti,... a na to možná někdo uslyší, nebo ne?

Každopádně je to totální blbost a Nepomuk by měl stát za svým. Ustupuje Klášteru již takhle dost.

Asi bych na tohle téma nechal vypsat referendum. Jak v Nepomuku, tak v Klášteře. Před tím bych ale nechal vypracovat analýzu + -. Se všemi pro i proti. Myslím si, že jediné co by to přineslo Klášteru je 4 čp a 96 občanů (teoreticky, protože spoustu obyvatelů poslední bytovky by si nechalo trvalé bydliště napsat jinam). Klášteru by ale přibyly výdaje na údržbu zeleně, zimní údržbu atd. Ale docela rád bych je viděl jak by to dělali.

Obyvatel sídliště, který patří k té šťastnější, nepomucké části.

Slava P
Příspěvky: 31
Registrován: 05 led 2018 17:46
Jméno a příjmení: Slavomír Popule

Re: Bytovky Na Vinici

Příspěvek od Slava P » 07 kvě 2019 13:32

Dobře se dá odpovědět jen na správně položenou otázku. Ptát se lidí v duchu úsloví „vox populi, vox dei“ je sice hezké, ale v konečném důsledku mívá hlas lidu jen malou sílu. Finální řešení této záležitosti leží hlavně na bedrech zvolených zástupců lidu, nikoli na lidu samotném.

Bylo by dobré přidat víc informací o dotčených nemovitostech a návrhů možných řešení, jinak to mnohým může připadat jako „mlácení hluché slámy“.

Osobně znám podivnou katastrální hranici už celá léta. Nikdy jsem nechápal a dodnes nechápu, jak mohou v katastru Kláštera stát domy s nepomuckým číslováním. - Už před pár lety se to probíralo na starém diskusním fóru:
http://diskusni-forum.nepomuk.eu/viewto ... 8276435496

Celá věc se jistě týká staršího panelového domu s č.p. 452, 453, 454, 455 a novějšího č.p. 555. Na rozhraní katastrálních území stojí č.p. 551, takže se to možná týká i tohoto domu (větší část domu a jeho vchod leží na území Kláštera).
V prvním domě jde o 48 bytů , v druhém o 26 bytů. V třetím, sporném, je 32 bytů. Hrubým odhadem jde minimálně o stovku lidí majících trvalé bydliště v Nepomuku, kteří by se, v případě neuzavření dohody a splnění požadavku ministerstva vnitra, stali obyvateli Kláštera. Počet obyvatel Kláštera by se tak rázem zvýšil o 50% a lidem z oněch domů by nastalo administrativní martyrium (např. výměna osobních dokladů atp.).

Původní návrh Nepomuku na změnu hranic katastrálních území se v Klášteře nesetkal s pochopením a byl odmítnut, jak je mj. uvedeno v tomto článku:
https://www.plzen.cz/klaster-se-neshodl ... nepomukem/

Ministerstvo rozhodlo ve prospěch Kláštera a naplnilo tak rčení „kdo chce víc, nemívá nic“. V nadsázce lze prohlásit, že díky božímu zásahu David opět porazil Goliáše ...

Městu Nepomuk tedy zřejmě nezbývá nic jiného, než souhlasit s variantou navrženou obcí Klášter. Alespoň bytové domy se stanou součástí Nepomuku a to je hlavní, tedy pokud je zájem občanů na prvním místě městské samosprávy.
Naposledy upravil(a) Slava P dne 13 kvě 2019 21:50, celkem upraveno 1 x.

Nešťastník

Re: Bytovky Na Vinici

Příspěvek od Nešťastník » 07 kvě 2019 20:48

Teda...Jsem šoku. Kocourkov hadr jako! Zajímá mi spoustu věcí. Co sekání trávy? Sníh? Opravy parkovacích stání? Voda? A spousty jiného...Vůbec se mi nelíbí a ani trochu nesouhlasím s bydlištěm v Klášteře!!! Sakra bydlím v Nepomuku,za cedulí Nepomuk,tak nebudu mít bydliště Klášter? To je postavený na palici!!! Vážená paní Zeidlerová,starostko, laskavě,ať už by to bylo rozhodnutí od Pána Boha,nechte nás laskavě v Nepomuku a nechte nás normálně,v klidu žít. Myslím si,že nejsem sama,kdo nehodlá být občanem Kláštera.....

1469dp

Re: Bytovky Na Vinici

Příspěvek od 1469dp » 13 kvě 2019 19:14

Paní starostko obce Klášter,
podle mého názoru a myslím, že i názoru všech, kterých se týká změna, mám dotaz? Umíte si představit to martýrium se změnou bydliště? Jde o výměnu veškerých dokladů ( občanský průkaz, řidičský průkaz, pas, různé další průkazky atd.....) nemluvě o tom, kde všude mají lidé nahlášenu svoji nynější adresu. Jde nejen o "papírování" a obcházení a objíždění všech institucí , ale jde i o to, že ne každý je toto schopen absolvovat. Jsou zde i občané, kteří nejsou fyzicky schopni si skutečnosti se změnou adresy obstarat. Již zde na fóru byla zmíněna občanská obslužnost , která se týká cca 74 bytů. Neměl by zde zvítězit zdravý selský rozum a ponechat stávající adresy beze změn? Věřte, že každý starší člověk má dost svých starostí, zejména zdravotních, a bylo by "lidské" přidělávat jim další starosti? Lidé si ve volbách zvolili své zastupitele, aby hájili jejich zájmy a ne zájem "žabomyších sporů". Jde tedy o rozumnou dohodu mezi obcí Klášter a obcí Nepomuk

to chce klid

Re: Bytovky Na Vinici

Příspěvek od to chce klid » 13 kvě 2019 22:06

Já nevím, co blbnete lidi..... tento problém není nic nového - uvedené bytovky stojí na katastru obce Klášter od té doby, co byly postaveny. A myslíte, že Klášterští mají zájem o tyto bytovkáře? Nedej bože, kdyby jako noví občané Kláštera udělali svoji volební stranu a díky tomu, že jich zde žije v bytovce jako v celém Klášteře by obecní volby vyhráli a nový Klášterský starosta bytovkář by pak nechal obec sloučit s Nepomukem a pak už by byli Nepomučtí nejen bytovkáři, ale i Klášteráci:-)

Viničák

Re: Bytovky Na Vinici

Příspěvek od Viničák » 15 kvě 2019 14:56

Tak to je trefa do černého. Každopádně při dobré konstelaci hvězd by si pak starosta Nepomuku a starosta Kláštera byli asi nejblíže za celou historii. Nevím, jestli lidsky, ale vzdáleností bytů určitě. :))))

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti