přestupní uzel-nádraží

Pravidla fóra
  1. Diskuzní fórum slouží nejen k podávání dotazů či připomínek zastupitelům a zaměstnancům
    městského úřadu, ale především k otevřené debatě mezi jeho uživateli.
  2. Při diskuzi mějte na paměti, že jejím cílem má být kultivovaná výměna názorů vedoucí ke
    společnému hledání pravdy a porozumění. Názorový oponent není nepřítel!
  3. Není přípustné publikovat urážlivé a vulgární příspěvky, dezinformace nebo příspěvky šířící
    nenávist vůči libovolným osobám či skupinám osob, příspěvky vyzývající k násilí ani reklamní
    sdělení. Příspěvky tohoto typu budou odstraněny administrátorem.
  4. Do fóra mohou přispívat registrovaní i neregistrovaní uživatelé.
  5. Podmínkou registrace je zaslání e-mailové adresy, telefonního čísla a používání skutečného
    jména nebo případně obecně známé přezdívky spojené s konkrétní osobou, tak aby uživatel
    mohl být jednoznačně identifikován. Profil, u nějž bude důvodné podezření, že nepatří osobě,
    pod jejímž jménem je registrován, může být smazán.
  6. U příspěvků registrovaných uživatelů je garantováno, že oslovení členové rady, předsedové
    komisí či zaměstnanci městského úřadu budou reagovat na vznesené dotazy.
  7. Pro upozornění na nefunkčnost veřejného osvětlení či jiné drobné závady na městském
    mobiliáři je vhodnější a rychlejší využít přímo e-mailovou adresu: info.ts@urad-nepomuk.cz
    či tel. číslo 606 064 933.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor webu
Příspěvky: 48
Registrován: 03 úno 2017 09:27
Jméno a příjmení: admin

přestupní uzel-nádraží

Příspěvek od Administrátor » 08 dub 2019 17:04

Vážení,
protože jsem ze staré školy a tato technika není úplně moje kamarádka,odstranil jsem nějakým,pro mě záhadným mzpůsobem téma parkování na nádraží.Tímto se omlouvám a už poněkolikáté prosím pana Slávu P o skici ,jak se bude parkovat po dobu přestavby na nádraží ve Dvorci. Děkuji

Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor webu
Příspěvky: 48
Registrován: 03 úno 2017 09:27
Jméno a příjmení: admin

Re: přestupní uzel-nádraží

Příspěvek od Administrátor » 08 dub 2019 17:16

Dobrý den ,už asi vím.zapnul se mi administrátor ,takže teď ještě jméno k předchozímu příspěvku f.holub

Návštěvník

Re: přestupní uzel-nádraží

Příspěvek od Návštěvník » 08 dub 2019 17:28

Co se týče budoucího parkování u nádraží, v projektu je něco přes 30 míst. Počítal někdo ty auta, co u nádraží každý všední den parkují??? Když už se něco takového za hodně peněz buduje, proč je to zase napůl? Je hezké, že bude tolik míst na parkování jízdních kol, ale kolik lidí na vlak jezdí autem a kolik na kole...???

Návštěvník

Re: přestupní uzel-nádraží

Příspěvek od Návštěvník » 08 dub 2019 17:58

:D Avatare - ty jsi tomu natrh pu-dell. :D
:D Tys to tada za-uzloval... :D

Slava P
Příspěvky: 38
Registrován: 05 led 2018 17:46
Jméno a příjmení: Slavomír Popule

Re: přestupní uzel-nádraží

Příspěvek od Slava P » 08 dub 2019 19:20

Administrátor téma omylem smazal, to je tedy nemilé. Naštěstí jsem fórum navštívil krátce před touto "nehodou", takže stránky zůstaly v offline paměti prohlížeče, což znamená, že mohu pomoci nejen se skicami, ale taky s obnovením všeho, co zde bylo předtím napsáno.
___________________________________________________________________________________________________

Parkovani na nadrazi

Pavel » 04 dub 2019 06:52
Dnes rano bylo nadrazi a okoli osazeno zakazy zastaveni (tedy i stani) v obdobi od 10. 4. Jako mnoho jinych jezdim na vlak autem. Kde bude mozne v dobe upravy lokality zaparkovat?
___________________________________________________________________________________________________
Re: Parkovani na nadrazi

františek holub » 04 dub 2019 11:34
Dobrý den,
po dobu úprav nádraží ve Dvorci bude bohužel parkování problematické.
Po schůzce dotčených firem a orgánů došlo k dohodám o úpravách takto:
Autobusové zastávky budou přesunuty po dobu výstavby do prostoru před COOP /konzum/.
Okraj prostoru této parkovací plochy směrem do kolejiště,bude osazen na hraně tzv citybloky čímž vznikne jasně viditelná hrana a ta umožní motoristům zde parkujícím využít i prostor vpředu ,který dnes zbývá volný /zhruba 2 metry /.
Při rozumném parkování pod úhlem 45 stupňů , lze dle norem tato šířka použít pro dvě řady vozidel a středovou výjezdovou část
Parkovací místa která ubudou v této lokalitě a v lokalitě u manipulace budou nahražena plochou v zadní části manipulace /dnes u f.SPOLTEX /s možností příjezdu z ulice Lesnické,kde bude vytvořena prozatimní komunikace do tohoto prostoru.
Firma Berdych na základě dohody vytvoří na staveništi koridor pro pěší ,směrem k nádražní budově ,pro nástup do vlaků.
___________________________________________________________________________________________________

Fridrich Vrabec » 04 dub 2019 12:56
Jezděte autobusem!
... nebo na kole.
:lol:
___________________________________________________________________________________________________

od Řidič » 04 dub 2019 13:06
Dobrý den, pane Holube,

děkuji za vysvětlení. Bylo by fajn tyto informace rovněž uveřejnit přímo na web města, možná by stálo za to uveřejnit jakousi zjednodušenou skicu obsahující zakreslené možnosti parkování...

Děkuji.

Řidič
___________________________________________________________________________________________________

františek holub » 04 dub 2019 13:46
Dobrý den,na webu to je,ale tu skicu ode mne raději ne.Skusím nějakého odborníka na skicování najít.
___________________________________________________________________________________________________

Slava P »04 dub 2019 20:00
Doufám, že jsem popis pana místostarosty Holuba pochopil. Snad se můj amatérský nákres alespoň částečně blíží plánované realitě.
Od 10. dubna do 30. října by to mělo být s parkováním a zastávkou autobusu ve Dvorci u kolejí asi nějak takto:
Obrázek
A u SPOLTEXu (upraveno 8.4.):
Obrázek Obrázek
___________________________________________________________________________________________________

f holub » 04 dub 2019 20:16
Děkuji Slávovi P, to je přesně ono
___________________________________________________________________________________________________

jirkahonda » 04 dub 2019 22:26
Tohle parkování řidiči a řidičky nezvládnou.
Pojištovny budou mít žně,až budou řešit nabouraný auta.
___________________________________________________________________________________________________

občan » dnes, 06:43
Dobrý den, proč se řeší parkování, když má fungovat návaznost autobusů a vlaků? Lidé podle Povedu mají využívat veřejnou dopravu a ne auta. Proto se rušily přímé autobusy a vlaky od té doby nemají zpoždění a od každého (a ke každému) vlaku přece jezdí autobus.
___________________________________________________________________________________________________

světoběžník » dnes, 10:16
Pokud by opravdu navazovaly všechny spoje, tak je opravdu zbytečné jezdit na nádraží autem.
___________________________________________________________________________________________________

františek holub » dnes, 11:55
Dobrý den,
nepovedu s Vámi dnes polemiku o nutnosti jezdit na nádraží autem,neboť jsem z generace,která jezdila do práce vlakem v mnohem větší míře a v té době nás jezdilo tolik,že kdyby se jezdilo autem ,tak nám nebude na parkování stačit ani hřiště ve Dvorci.
Mám pro Vás zprávy z poslední porady na akci přestupní uzel.
Na základě technických a ekonomických ukazatelů bude změněn nájezd na odstavnou plochu u Spoltexu-
Najíždět se nebude přes ulici Lesnickou,ale od přejezdu ve směru na Tojice vlevo podél kolejí a na konci této ulice bude ve svahu vytvořen nájezd na zmiňovanou plochu.
Prosím tímto Slávu P, pokud pochopil,tak jako minule zde popisovanou trasu ,o skicu. Děkuji
P.S. Tímto se omlouvám za předchozí informaci,která byla popsána ve snaze o co nejrychlejší informování veřejnosti.

Cestující

Re: přestupní uzel-nádraží

Příspěvek od Cestující » 09 dub 2019 16:27

Dobrý den, parkování před Coopem sotva bude stačit pro zaměstnance pekárny a Elitexu, kteří tam běžně parkují. Zítra těch cca 50 aut, co každé ráno kolem 8hod stojí kolem nádražní budovy, zaparkuje kde? Nájezd bude u Spoltexu hotový?

f holub

Re: přestupní uzel-nádraží

Příspěvek od f holub » 09 dub 2019 17:54

Zítra stavba zahájí a nájezd k Spoltexu,zatím není hotový,zkuste najít jiné místo,nebo zítra jet autobusem

cestující vlakem

Re: přestupní uzel-nádraží

Příspěvek od cestující vlakem » 10 dub 2019 07:05

Dnes ráno se stalo přesně to, co jsem očekával. Přijel jsem před šestou hodinou na vlak s tím, že zaparkuji před pekárnou. Již zde na mě čekalo první překvapení, že zaměstnanci města zahradili ca. 70% plochy pro autobusy a na parkování pro osobní automobily nechali pouze zbytek. Nemluvě o tom, že tam ještě stojí kamion. Chtělo by to tam alespoň dočasně dát značku zákaz stání pro nákladní vozidla. Samozřejmě, že se stojí pouze klasicky v jedné řadě, nikoliv tak, jak zde již někdo nakreslil. Pokud první automobily zaparkují špatně pak se již těžko zavede dvouřadé parkování. Po dotazu dalšího cestujícího ani nevěděl, že pouze zde na fóru či na stránkách je nějaký plánek. Proč u parkoviště není nějaké schéma, či není nakreslené vodorovné značení? Nebo ať tam ze začátku stojí pracovník města. Tato situace nemůže trvat půl roku. Ať město okamžitě začne řešit další parkovací kapacity. Proč se nedomluvíte s p. Pondělíkem o příjezdové cestě k tělocvičně, aby tam mohli dočasně parkovat zaměstnanci Elitexu a nezabírali místa na nádraží? Další varianta by byla parkování při jedné straně v Blatenské ulici? Určitě by se našli i další možnosti, ale to by museli páni radní se jít na místo podívat a řešit to s lidmi, kteří zde jsou každý den.

jirka

Re: přestupní uzel-nádraží

Příspěvek od jirka » 10 dub 2019 10:12

Jo přátelé , bůh je vysoko a radnice daleko .

františek holub

Re: přestupní uzel-nádraží

Příspěvek od františek holub » 10 dub 2019 11:37

Děkuji všem ostaním co pochopili

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti