Stránka 1 z 1

Kontejnéry na kovové odpady

Napsal: 16 dub 2022 22:47
od Obyvatel Nepomuka
Dobrý den,
Mohl bych mít dotaz ohledně kontejnérů na kovové odpady? Jsou někde v Nepomuku prosím? Děkuji za odpověď.

Re: Kontejnéry na kovové odpady

Napsal: 19 dub 2022 10:43
od Občan
Jedná se o kontejner na kovy označený šedou nálepkou, do kterého patří drobnější kovový odpad, který lze skrz otvor bez problémů prostrčit – typicky plechovky od nápojů a konzerv, kovové tuby, alobal, kovové zátky, víčka, krabičky, hřebíky, šroubky, kancelářské sponky a další drobné kovové odpady.

https://www.jaktridit.cz/cz/trideni/jak ... ery/kovy-2

Re: Kontejnéry na kovové odpady

Napsal: 25 dub 2022 14:01
od Obyvatel Nepomuka
Dobrý den,
ano to vím, že se jedná o tento kontejner. Spíše by mě zajímalo, zda se i v našem městě nějak rozšíří. A pokud někde jsou, tak na kterých místech?
Děkuji

Re: Kontejnéry na kovové odpady

Napsal: 27 dub 2022 11:54
od vladimir vokurka
Dobrý den, po vašem dotazu jsem se informoval a závěr je???, kontejnery by nebylo problém osadit, ale problém je s tím, že prý již nejsou kapacity na další svozový den. Drobné plechovky a jiný kov se tedy mají dávat k plastům, kde je na dotřiďovacích linkách oddělí magnet, nebo lidé na pásu. Větší kovy tedy do Kovošrotu, nebo SD. Vladimír Vokurka

Re: Kontejnéry na kovové odpady

Napsal: 23 kvě 2022 16:04
od občan XY
Cpát plechovky a drobné kovy k plastům, které minimálně třikrát do měsíce lezou ven z kontejneru, protože svoz je asi jednou za čtrnáct dní, tomu říkám skvělá rada. I když vlastně... Zaměstnanci města se občas nudí, takže když se kolem nádob na odpad bude válet bordel častěji a ve větším množství - protože dovnitř se už prostě nevejde - budou mít o práci / zábavu postaráno.