V Nepomuku máme pro strach uděláno aneb Travička zelená

Pravidla fóra
  1. Diskuzní fórum slouží nejen k podávání dotazů či připomínek zastupitelům a zaměstnancům
    městského úřadu, ale především k otevřené debatě mezi jeho uživateli.
  2. Při diskuzi mějte na paměti, že jejím cílem má být kultivovaná výměna názorů vedoucí ke
    společnému hledání pravdy a porozumění. Názorový oponent není nepřítel!
  3. Není přípustné publikovat urážlivé a vulgární příspěvky, dezinformace nebo příspěvky šířící
    nenávist vůči libovolným osobám či skupinám osob, příspěvky vyzývající k násilí ani reklamní
    sdělení. Příspěvky tohoto typu budou odstraněny administrátorem.
  4. Do fóra mohou přispívat registrovaní i neregistrovaní uživatelé.
  5. Podmínkou registrace je zaslání e-mailové adresy, telefonního čísla a používání skutečného
    jména nebo případně obecně známé přezdívky spojené s konkrétní osobou, tak aby uživatel
    mohl být jednoznačně identifikován. Profil, u nějž bude důvodné podezření, že nepatří osobě,
    pod jejímž jménem je registrován, může být smazán.
  6. U příspěvků registrovaných uživatelů je garantováno, že oslovení členové rady, předsedové
    komisí či zaměstnanci městského úřadu budou reagovat na vznesené dotazy.
  7. Pro upozornění na nefunkčnost veřejného osvětlení či jiné drobné závady na městském
    mobiliáři je vhodnější a rychlejší využít přímo e-mailovou adresu: info.ts@urad-nepomuk.cz
    či tel. číslo 606 064 933.
Slava P
Příspěvky: 38
Registrován: 05 led 2018 17:46
Jméno a příjmení: Slavomír Popule

V Nepomuku máme pro strach uděláno aneb Travička zelená

Příspěvek od Slava P » 25 čer 2020 16:32

Nedávno jsem si přečetl článek Česko se bojí vedra. Města už trávu nesekají po anglicku, nechávají ji růst a při pohledu z okna na bující zeleň jsem nabyl dojmu, že jedním z těchto měst je také Nepomuk.

Již druhý den jsem byl vyveden z omylu. Sucha a horka se v Nepomuku nebojíme, tady máme pro strach uděláno. Ba co víc, tady se bojuje se strachem nejen běžnými prostředky, ale také těžkou technikou ...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

vladimir vokurka

Re: V Nepomuku máme pro strach uděláno aneb Travička zelená

Příspěvek od vladimir vokurka » 29 čer 2020 08:47

Je to taková klasika a folklór. Deset lidí denně volá, že není posečeno - špatně, jedenáctý že sekáme - taky špatně. :?: :roll:
Vladimír Vokurka

Občan

Re: V Nepomuku máme pro strach uděláno aneb Travička zelená

Příspěvek od Občan » 08 črc 2020 09:20

Dobrý den,
nikdy se nejde zavděčit všem...

Za mě je špatně to, že je zanedbaná údržba náměstí (neupravené záhony, květináče, viditelný plevel apod.) a podobných "reprezentativních" prostor, které zejména v období letních prázdnin a turistické sezóny nedělají dobrou vizitku městu!!! Za pana Holuba byla údržba výrazně lepší...

Občan

vladimir vokurka

Re: V Nepomuku máme pro strach uděláno aneb Travička zelená

Příspěvek od vladimir vokurka » 13 črc 2020 07:28

Dobrý den. Něco pravdy na tom je, ale srovnávat tak suchá léta, jako byla poslední tři roky s letoškem je dost neodpovídající. Loňský rok se posekalo jednou, pak vše uschlo a víc se nesekalo, jen drobná údržba. Letos se nestihlo posíct ani poprvé, přišel déšť a než se dosekalo, mohlo se jít znovu. Druhou věcí je, že jedna ze dvou pracovnic, kdo se staral o záhonky a výzdobu šla na mateřskou. Na štěstí se má v lednu vrátit. Paní Terezka prostě schází :( .
Letošek je prostě jiný ve všem. Na zlepšení stavu se pracuje. Vladimír Vokurka

Zahradnice

Re: V Nepomuku máme pro strach uděláno aneb Travička zelená

Příspěvek od Zahradnice » 13 črc 2020 13:18

Dobrý den občane, mohu Vám říci, že má práce z hlediska údržby zeleně probíhá stejně každým rokem. Ale školy letos zavřely bez ohledu na sezónu a ujistuji Vás, že pokud bych zůstala s malými školáky doma po celou dobu, tak ty záhony nemáte osazené vůbec. (dobrovolně jsem chodila alespoň 3 dny v týdnu) Květináče jsou stejné jako posledních X-let. (nemám tušení co je na nich podle Vás zanedbané) A kdyby Vaši spoluobčané nechali růst květiny tam, kde já je vsadím a nebrali si je domu, tak by vše bylo taky jinak. Jinak i zahradníci mají nárok na dovolenou, ale bohužel plevel se neptá (snažila jsem se mu to vysvětlit, ale neuposlechl) a vzhledem k tomu, že jsem dnes přišla do práce a v prdeli vrtulí opravdu nemám, musíte vydržet ještě pár dní. P. S. Kdyby si naše vláda opět usmyslela zavřít školy, můžete učitelku, kuchařku a uklízečku dělat místo mě. Já budu velmi ochotně chodit do práce 5 dní v týdnu. S přáním hezkého a ničím neruseneho dne Renata Kutáková

Zahradník

Re: V Nepomuku máme pro strach uděláno aneb Travička zelená

Příspěvek od Zahradník » 14 črc 2020 11:15

Dobrý den paní Kutáková.
Kdyby už konečně udělalo město něco s těmi chodníky, možná by o tu zeleň kolem lidé pečovali sami. Zajeďte se třeba podívat do Všerub nebo Brůdku, jak se o to místní starají. A nebude to asi jen tím, že na to dostali peníze od EU. Spíš si myslím, že to trochu odkoukali od sousedů.

vtip

Re: V Nepomuku máme pro strach uděláno aneb Travička zelená

Příspěvek od vtip » 15 črc 2020 12:47

zadny obcan nic neudela.. jen ceka za oknem a pise jak to udelali blbe.

Občan

Re: V Nepomuku máme pro strach uděláno aneb Travička zelená

Příspěvek od Občan » 15 črc 2020 14:27

Je s podivem, že je ve vedení města p. Kovář, který provozuje zahradnictví, a který by měl a mohl vyvinout úsilí ke zlepšení péče o zeleň a veřejné prostranství. Na místo toho tady na fóru reaguje pan místostarosta, holt časy se mění...

Až bude zas před volbami, tak tu bude p. Kovář "slyšet"...

Občan

Jan K
Příspěvky: 33
Registrován: 26 led 2018 18:18
Jméno a příjmení: Jan Kincl

Re: V Nepomuku máme pro strach uděláno aneb Travička zelená

Příspěvek od Jan K » 15 črc 2020 15:36

Proti sekání trávy nic nemám, tedy pokud je to normální sekání prováděné promyšleně a s jasným systémem.
Pokud má seč blízko k orbě a je prováděna nesystematicky (jedna plocha má kupř. delší čas dvě až tři různé délky zeleného porostu), jsem proti.
Je pravda, že část lidí je pro sekání, část lidí proti sekání, a zbytku je to jedno. - Pro časté a důkladné sekání (třeba až na hlínu) jsou hlavně milovníci iluzorního pořádku, alergici, pejskaři a ti, co se bojí hmyzu, zvláště klíšťat.
Proti častému a bezohlednému sekání jsou ekologové, ochránci přírody, milovníci nespoutané divočiny a též entomologové a někteří botanici.
Jednoznačné řešení uspokojivé pro všechny tohle téma nemá, byť by bylo dobré vždy mít na paměti, že příroda tu byla před námi a - dá-li vyšší moc - bude to i po nás, a my nejsme jejímy pány, ale pouhou její součástí.

K tématu mám jeden konkrétní dotaz. Na jedné z fotografií je dobře vidět, že sekáči na určitém kousku "ušetřili" hadinec obecný a diviznu knotovitou. Obě byliny prospívají i na suchých slunných místech a nejsou nijak chráněné.
Protože se nejedná o okrasné rostliny, tak by mne docela zajímalo, zda je to záměr, tedy nechat včelám, čmelákům a dalšímu hmyzu alespoň něco, nebo - jako u mnoha jiných věcí - pouhá souhra náhody a neznalosti, zkrátka rostliny náhodně narostly blízko sebe v téměř ideální monokultuře a tak je člověk se sekačkou, ale bez vzdělání v oblasti botaniky, považoval za okrasné rostliny, které je potřeba zachovat a neposekat.

Zahradnice

Re: V Nepomuku máme pro strach uděláno aneb Travička zelená

Příspěvek od Zahradnice » 16 črc 2020 11:06

Vážený pane "zahradníku", (škoda, že nevím o kterého kolegu jde, kvůli oslovení 😁) určitě je Vám nad slunce jasné , že chodníky v kompetenci nemám. Ale jak zde píše pan "vtip", pochybuji o péči o zeleň místních občanů (nepopírám, že výjimka by se našla, ale hledejte jehlu v kupce sena). Jen pro vysvětlenou, proč jsem takový skeptik, ulice Nádražní. Nový chodník, vytvořené ostrůvky pro zeleň a pořád špatně. Obyvatelé ulice se staraji akorát tak, že si diktuji výšku živého plotu (podotýkám, že je to volně rostoucí živý plot) a i po marném vysvětlování, si ho strihnou sami. Ale vytrhnout kousek plevelu alespoň před svými vraty, už se taky každému nechce.
K dotazu pana Jana K., zas takový blbci tu nepracuji a vědí, že divizna a hadinec není kulturní rostlina a správně jste si vydedukoval, že je to alespoň něco pro hmyz.
A opět pro pana Občana, s panem Kovářem občas některé věci konzultuji, jako s kolegou ze stejného oboru a pokud on má nějaký námět či nápad tak volá, ale aby organizoval sečení či jiné běžné údržby, tak to už je na vedoucím technických služeb a případně vedení města. Renata Kutáková

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 12 hostů