Alzheimer centrum

Pravidla fóra
 1. Diskuzní fórum slouží nejen k podávání dotazů či připomínek zastupitelům a zaměstnancům
  městského úřadu, ale především k otevřené debatě mezi jeho uživateli.
 2. Při diskuzi mějte na paměti, že jejím cílem má být kultivovaná výměna názorů vedoucí ke
  společnému hledání pravdy a porozumění. Názorový oponent není nepřítel!
 3. Není přípustné publikovat urážlivé a vulgární příspěvky, dezinformace nebo příspěvky šířící
  nenávist vůči libovolným osobám či skupinám osob, příspěvky vyzývající k násilí ani reklamní
  sdělení. Příspěvky tohoto typu budou odstraněny administrátorem.
 4. Do fóra mohou přispívat registrovaní i neregistrovaní uživatelé.
 5. Podmínkou registrace je zaslání e-mailové adresy, telefonního čísla a používání skutečného
  jména nebo případně obecně známé přezdívky spojené s konkrétní osobou, tak aby uživatel
  mohl být jednoznačně identifikován. Profil, u nějž bude důvodné podezření, že nepatří osobě,
  pod jejímž jménem je registrován, může být smazán.
 6. U příspěvků registrovaných uživatelů je garantováno, že oslovení členové rady, předsedové
  komisí či zaměstnanci městského úřadu budou reagovat na vznesené dotazy.
 7. Pro upozornění na nefunkčnost veřejného osvětlení či jiné drobné závady na městském
  mobiliáři je vhodnější a rychlejší využít přímo e-mailovou adresu: info.ts@urad-nepomuk.cz
  či tel. číslo 606 064 933.
Zamčeno
Jirka

Alzheimer centrum

Příspěvek od Jirka » 08 úno 2018 10:10

Má někdo informace, jaký je aktuální stav s dokončením stavby ? Tuším, že to bude opět veliký průšvih a nic se nedostaví..

Slava P
Příspěvky: 38
Registrován: 05 led 2018 17:46
Jméno a příjmení: Slavomír Popule

Re: Alzheimer centrum

Příspěvek od Slava P » 26 úno 2018 20:31

Nějaké novinky ohledně této stavby bych také rád znal. Bohužel, není to záležitost města Nepomuk, ale soukromého investora a okrajově také obce Klášter, neboť jde o její katastrální území.

Šumavan, toť zřejmě stavba prokletá. – První zmínky o výstavbě nové výrobní haly národního podniku Šumavan (provozovna Nepomuk tehdy zaměstnávala kolem 120 žen) se objevily již v roce 1976 s tím, že by se mělo začít stavět v roce 1977. Pak se termín posunul na rok 1978 nebo později.
Zápis z roku 1978 oznamuje: „V prostoru katastrálního území Kláštera pokračuje stavba zdravotnického skladu (též záložní vojenská nemocnice, dnes Státní oblastní archiv), jedná se o přípravě stavby čistící stanice (dokončena r. 1981) a nového závodu Šumavan v prostoru nad Knárovkou.
Počátkem 80. let se objevují povzdechy, že „asi vůbec nedojde ke stavbě Šumavanu, továrny na prádlo, ani ke stavbě velkokapacitního teletníku na statku Borek.
Se stavbou nového Šumavanu se nakonec začalo, ale díky změnám po roce 1989 nikdy nedošlo k dokončení, zbyla jen zvolna chátrající hrubá stavba.

Počátkem nového tisíciletí se objevily plány na využití nedostavěného Šumavanu. V roce 2002 zde mělo vzniknout lázeňské sanatorium s 270 lůžky. K realizaci tohoto velkolepého plánu za 100 milionů nikdy nedošlo.
Teprve v roce 2015 se vše dalo do pohybu a po více než čtvrtstoletí zde ožila stavební činnost.
Zdálo se, že „Centrum seniorů Nepomuk – Klášter“ bude dokončeno a stavba po dlouhých letech ožije, dokonce i čelní představitelé Nepomuku tomu uvěřili. Bohužel, investor se nepohodl s budoucím provozovatelem a tak byla počátkem roku 2017 stavba zastavena a stojí dodnes. Budoucnost asi nikdo nezná, lze jen spekulovat.

V jednom článku týdeníku Ekonom z roku 2016 se píše, cituji:
„BM Develop. Název je pro laiky nejspíš neznámý, přesto spousta z nich bude znát některou z jeho prací. Třeba "děravou" dominantu lokality nedaleko sídla České televize. Luxusní Rezidence Kavčí Hory ani tři roky od dokončení nedokázala přitáhnout dostatek kupujících obvyklou cestou, takže nakonec šly v roce 2012 více než dvě desítky luxusních bytů do dražby.
Společnost založili Jiří Brůček a Jan Masojídek před 13 lety, v loňském roce došlo podle obchodního rejstříku k přerozdělení podílů, akcie drží pět lidí včetně Brůčkových synů.
Celkem má firma na svém kontě necelou třicítku projektů, většinou šlo o menší stavby, jejichž hodnota ale menší rozhodně nebyla. I proto, že BM Develop míří hlavně na nejbohatší klientelu. "Našimi parametry, což jsou top kvalita a top lokalita, cílíme na ty, kteří to umí ocenit, ať je boom, anebo krize," vysvětluje zaměření firmy syn zakladatele Jiří Brůček mladší s tím, že i proto společnost nepocítila nijak významně krizové roky.
Poslední zveřejněné údaje o hospodaření firmy spadají ale až do roku 2013: tehdy samotná BM Develop dosáhla podle dostupných informací z výročních zpráv zisku 111 tisíc korun. Jaké byly loňské výsledky, ale společnost odmítla komentovat. Většina developerů má navíc na každý svůj projekt založenou novou samostatnou firmu, v tomto případě je tak možné najít v obchodním rejstříku angažmá například Jiřího Brůčka v BM Spiritka či Rezidenční bydlení Troja.“


Snad tedy můžeme být pyšní na „top lokalitu“ a doufat, že o údajnou „top kvalitu“ někdo projeví zájem, a když už ne přímo, tak alespoň po pár letech v dražbě.
Možná by bylo dobré oživit jeden z nápadů první poloviny 90. let, které se objevily v souvislosti se zdravotnickým skladem, dnes archivem. Spádová nemocnice, jak někdy v roce 1991 navrhoval starosta Michek, není tím pravým, lepší by byl o pár let mladší nápad nazvaný „Centrum medicíny katastrof“. Tahle katastrofa by už jednou provždy potřebovala vyléčit ...

101

Re: Alzheimer centrum

Příspěvek od 101 » 26 úno 2018 22:47

podle katastru je na budově exekuční příkaz k prodeji nemovitosti

Slava P
Příspěvky: 38
Registrován: 05 led 2018 17:46
Jméno a příjmení: Slavomír Popule

Re: Alzheimer centrum

Příspěvek od Slava P » 27 úno 2018 20:35

Děkuji 101 za doplnění. Exekuční příkaz k prodeji nemovitosti znamená, že firma REHA International s.r.o., která vlastní rozestavěnou budovu a přilehlé pozemky, se nijak nedohodla s exekutorem a věřitelem či věřiteli. Nyní jsou dvě možnosti - dohoda nebo dražba. V prvním případě se široká veřejnost víc nedozví, v druhém případě dojde na veřejné vyhlášení dražby.
Dražby se mohou zúčastnit vážní zájemci, nejnižší podání obvykle činí dvě třetiny ceny podle znaleckého posudku. Konkrétnější představu o ceně této nemovitosti dává účetní uzávěrka výše zmíněné firmy REHA International za rok 2016, která došla na soud až 13. prosince 2017. Pozemky mají uvedenou hodnotu 1 589 000 Kč, nedokončený dlouhodobý hmotný majetek 120 954 000 Kč. - "Nedokončený dlouhodobý hmotný majetek představuje výdaje spojené s realizací developerského projektu Domov Zelený Výhled, který bude zaměřen jako seniorské centrum pro pacienty s Alzheimerovou chorobou."

Aktualizace 3.3.2018: Zápis o exekučním příkazu k prodeji z katastru zmizel. Omezení vlastnického práva je nyní "Zákaz zcizení a zatížení" a "Zástavní právo smluvní".

Jirka

Re: Alzheimer centrum

Příspěvek od Jirka » 23 dub 2018 20:47

Asi nic nového a prokletí tohoto místa nekončí. Nebo se něco změnilo snad ?

Pozorovatel

Re: Alzheimer centrum

Příspěvek od Pozorovatel » 26 dub 2018 11:37

Vydrž, Prťka! Vydrž!

Jirka

Re: Alzheimer centrum

Příspěvek od Jirka » 26 dub 2018 12:00

Do té doby asi dostane i Prťka alheimera...

Jirka

Re: Alzheimer centrum

Příspěvek od Jirka » 06 čer 2018 23:15

Dle posledních NN a pana starosty se věci hýbou k lepšímu... Opravdu ano ?

Návštěvník

Re: Alzheimer centrum

Příspěvek od Návštěvník » 07 čer 2018 15:24

Jó - AlcHajmr - to nejni žádná sranda. A Klášterákům je to snad jedno. Jako ta Hora. Zelená.

Slava P
Příspěvky: 38
Registrován: 05 led 2018 17:46
Jméno a příjmení: Slavomír Popule

Re: Alzheimer centrum

Příspěvek od Slava P » 07 čer 2018 18:56

Na počátku května se v katastru objevily dva zápisy zástavního práva. Firma REHA international, s.r.o. dala nemovitost do zástavy dvěma společnostem se sídlem v Brně - Vender a.s. (držiteli akcií jsou Ing. Rudolf Skaunic a Ing.Juraj Surovič, oba ze Zlína) a NORFORD DUNE a.s. (vlastníkem je kyperská firma FISTEVO INVEST LIMITED). Předmětem činnosti je v obou případech "pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor".
NORFORD DUNE a.s. je od 24. července 2017 majitelem firmy DOMOV Nepomuk s.r.o. se sídlem v Praze, založené 14. července 2016 firmou KINGSMAN s.r.o. z Brna.
Co konkrétně tohle všechno znamená, to těžko říct. Víc ví jen zasvěcení, prostí občané mohou celou záležitost jen z povzdálí pozorovat a čekat, jak to dopadne.

Necelý rok starý článek k tématu, zmíněn je také Nepomuk:
https://www.euro.cz/byznys/aby-to-nebyl ... vu-1360029

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host